CİVA NEDİR-CİVA SATILIRMI

CİVA NEDİR-CİVA SATILIRMI

Cıva, hava, su ve toprakta bulunabilen bir elementtir ve bu ortamlarda birkaç şekilde bulunur

Civa nedir nerede kullanılır.

Diş sektöründe eskiden beri kullanılan civa günümüzde hala aktif bir şekilde içine bazı maddeler konularak (amalgam) sertleştirilip, dişe uygulama yapılıyor.Aldığımız bilgiler diş piyasasında 2 türlü dolgu yapılıyor biri kaliteli biri kalitesiz.

Civa almak satmak yasakmı.

Gri civa alışı satışı tamamen yasaldır,aktarlarda bolca bulunmaktadır, yalnız dişçiler genelde rusyadan resmi yolla getirdiğini duyuyoruz.
Elementel cıva, termometre, barometre, vakum tulumbaları, cıva buharlı ve fluoresan lambalar ve redresörlerde kullanılır. Ayrıca aynaların sırlanmasında, altın ve gümüş üretiminde, tıpta tedavi maddesi olarak cıvadan faydalanılır. Cıva ayrıca, bazı elektrik devre anahtarlarında kullanılır. Altın üretiminde, altın ile amalgam oluşturmak suretiyle altının kazanılmasında da kullanılır cıva pestisitlerde, pigment üretiminde, pillerde, diş dolgularında katalizör üretiminde ve aşılarda kullanılır.
Son dönemler dedektör kullanıcıları bir miktar civayı dedektör de bulunan özel haznelere koyduğunu söylüyor fakat başarı oranı tesbit edilmemiş veya gizleniyor.

Civada aranan özellikler:?

Civada aranan özellik kısaca herkezin anlayacağı dilden anlatayım.1 miligram hacmin içine konulan civa hassas terazide 13,80 ni geçmesi lazım.
14,00 den sonrası asıl kıymetli olanı.13,85 ile 14,00 arası gelen civayı kiloyla alıyorlar,14,00 ten sonrasını ise gram ile alıyorlar.

Civa nasıl ve neyle ölçümü yapılır.

Civa alıcıları piyasadan malzeme alırken kesinlikle önce şırınga testi yaparlar,daha sonra kısa süren kendi testleri var burada ise içine madde karışımı yapılmışmı diye bakıyorlar,sonra ödemesi yapıyorlar. Buna göre özel labratuarlarda yapılan testler tutulan raporlar alıcı için hiç önemi yoktur,boşuna labratuarlara test için ücret ödemeyin. Altta vereceğimiz şıranga testi piyasadaki alıcılar içindir.

Insanların yaptırdığı testler veya bu işin ticaretini yapanlar genelde ayarların tutmadığını söylüyorlar.Çoğu civa satma hayali kuran insanlar maalesef hevesleri hüzünle son buluyor.Olayı burdan değerledirecek olursak kimseye civa karşılığında ücret vs ödemeyin.Bilmediğiniz konular sizlere zarar verebilir.Civa konusunda ayrıntılı  açıklamalar bazı makalelerde mevcuddur.

Bunlardan bazıları ayrıca bkz     ci̇va alım satımı buradan bilgi edinebilirsiniz.

5 Comments on “CİVA NEDİR-CİVA SATILIRMI”

Leave a Reply