CLA 200

2017 Mercedes CLA 200 1.6 156 PS 7G-DCT AMG

Merhaba arkadaşlar cla 200 hakkında bir araştıma yaptık acaba bu araba almaya değermi diye
Alman üreticinin kompakt sedanı, yenilenen yüzüyle daha da iyi olmayı hedefliyor. Ve bu hedef herzaman bir adım ileri gidiyor.


Mercedes’in 2013 yılında kompakt sedan segmentine giriş için tasarladığı cla sınıfı, yakın zamanlarda bir makyaj operasyonu geçirdi.Ve güzel bir tasarım ortaya çıktı a sınıfı’nı temel alan dört kapılı coupe, gövde tipiyle segmentinde tek olmanın avantajına sahip.Buda ayrı bir renk katmış cla200, belirgin biçimde kendisinden üstte yer alan cls sınıfı’nın izinden gidiyor. İç mekanda küçük kardeşinin esintilerini taşıyan cla200, amg paketinin de eklenmesiyle ağabeyi cls’ye göz kırpıyor.Ve herzaman bu arabalar tutuluyor

CLA 200
Araca katılan artılar

Araçta bulunan turbo beslemeli, sıralı dört silindire sahip 1.6 litrelik benzinli motorun sağladığı güç değişmemiş. Ancak şanzıman, makyaj operasyonunda fark edilen en büyük değişikliklerden birisi. 7 ileri çift kavramalı şanzıman sayesinde aracın güç ve tork eğrisi oldukça düzenli bir şekilde ilerliyor. Neredeyse her devirde otomobil size beklediğiniz gücü veriyor. Güç değeri 156 bg olsa da cla200, sizi çok daha fazlasını yapabileceğini ikna etmekte başarılı. Cla200’ün bir mercedes olduğunu ve sonuç olarak kompakt sedan sınıfına dâhil olduğunu düşündüğümde açıkçası aracın hızlı olması beni şaşırtmadı. Ancak ruhsatı açıp baktığınızda göreceğiniz 1,505 kg’lık boş ağırlık değeriyle karşılaştığımda mercedes’in güç ve aktarma konusunda harikalar yarattığına ikna oldum. Kısacası cla200, kullanması son derece keyifli bir otomobil.

CLA 200

7 kademeye sahip olan otomatik şanzıman cla200’ü sadece performans konusunda desteklemiyor, aynı zamanda aracın yakıt tüketiminin de düşük olmasına elinden geldiğince yardımcı oluyor. Alman üreticinin kompakt sedanıyla hem performans odaklı, hem de yakıt tüketimi odaklı sürüşler yapma şansı yakaladım. Tamamen performans odaklı iki sürüş gerçekleştirdik. Bunlardan birinde aracın ulaştığı tüketim değeri 10.9 l / 100 km iken diğer sürüşte 11.8 l / 100 km gibi bir rakam elde ettim. Sakin kullanıma dönüp baktığımda ise oldukça çabuk ve pürüzsüz geçişler yapan şanzıman sayesinde hafif trafikte 6.2 l / 100 km, oldukça yoğun trafikte ise 7.7 l / 100 km değerlerini yakalamayı başardım. İstenildiğinde performans, istenildiğinde yakıt ekonomisi… Cla200’ün günlük kullanım için fena sayılmadığını rahatlıkla söyleyebilirim. Şanzımana dair tek kötü nokta var; direksiyona montajlanmış kulakçıklardan manuel olarak vites atıyor olsanız da, otomatik şanzıman bir anda tüm keyfinizi kaçırarak kendi kendine devreye girebiliyor.

The secret secret of a bad job is conscience