DEDEKTÖRLE SİKKE NASIL ARANIR

Dedektörle nasıl sikke aranır

Metal dedektörü kullanarak sikke ve hazineler bulma tekniği
Madeni para dedektörü ile arama yaptığınız her yerde, tüm aramalar birkaç aşamaya bölünebilir. İlk yer seçimi. Burada haritalar (antik ve modern), uydu görüntüleri ve ilgili kitaplar bize faydalı olacaktır.

Eski haritalarla çalışmanın sırları üzerine, makaleyi okuyun:

Aramalar, insan faaliyeti belirtisi olmayan alanlarda olduğu gibi yapılabilir, ancak görevinizi basitleştirebilir ve köydeki varoşlarda bir metal detektörü ile çalışmayı deneyebilirsiniz. Belki, bir zamanlar böyle bir yerde bir kez adil veya halk festivalleri düzenlenmiştir.

Ancak paralar sadece köylerde aranamaz. Örneğin, bir şehirde, arama yapmak için birçok ilginç yer bulabilirsiniz. Bunlar şehir parkları, çeşitli spor alanlarıdır. Her neyse, bir arama yerinin seçimi bir hedefe iner: insanların madeni paralarını kaybedebileceği bir yer bulmak.
Aramanızın yerine vardığınızda, bir metal detektörü ile keşif yapın. Doğru yeri seçmiş olduğunuzu gösteren bulgular varsa, o zaman tek bir santimetre toprak kaçırmadan tüm arazileri sistematik olarak kontrol etmelisiniz, dolayısıyla tek bir bozuk para değil.
Bu bir metal dedektörü ile en yaygın arama türüdür. Nüfusun kentleşmesiyle bağlantılı olarak, küçük köylerin ayakta durduğu ülkemizin önemli bir kısmı ticarete devam ediyordu ve hayat artık tarlalarla kaplıydı. Ve çoğu artık sürülmüş ve çim ile büyümüş değil. Bunlar metal dedektörü ile madeni para aramak için ideal yerlerdir.

Ormanda bir metal dedektörü olan madeni paraları arayın
Alanlardaki arama süresinin uzun bir süresi yoktur. Gözlerimizin önünde tam anlamıyla küçük bir bahar çimi, dizlerine ve yükseklere doğru büyür, bu da madeni paraların aranmasını çok zorlaştırır. Metal dedektörün kangalının daha yüksek ve daha yüksek yükseltilmesi gerekir, bu da arama verimliliğini azaltır. Yaz ortasında hazine avcıları başka yerlere taşınmaya zorlanırlar. Örneğin, ormanda hazineleri ve madeni paraları arayabilirsiniz. Orman yolları ve yolları oldukça umut verici bir yer. Ormanda, insanların gereksiz dikkatinden korunur, sıcak güneşten ve periyodik olarak gelen eski paralar sıkılmanıza izin vermez. Ancak ormandaki bir metal dedektörü ile yapılan büyük eksi aramalar sivrisineklerdir. Bu yüzden, kovucular için arama yapmayı unutmayın.

Eski evlerde metal dedektörü ile madeni para ve hazineleri arayın
Birçok kişi, geçmişte varlıklı insanlara ait eski konaklarda sadece sikke ve hazineler olduğuna inanıyor. Bu değil. Sikkeler ve hazineler sadece eski evlerde değil, nispeten yenilerde de aranabilir. Örneğin, bir sonraki videoda, bir grup hazine avcısının, ustaları tarafından bırakılan bir sovyet dükkânına nasıl gittiğini gözlemleyebiliriz. Çocuklar evin duvarları boyunca yer alan metal detektörleri kontrol ediyorlar. Onların içgüdüsü onları hayal kırıklığına uğratmadı, metal dedektörü hızlı bir şekilde bas tahtasının altında yuvarlanan çok sayıda bozuk paraya karşılık verdi.

Metal dedektörü ile plaj araması
Yaz aylarında güzelce kullanışlı bir şekilde birleştirebilirsiniz. Çok sayıda sorudan ve turistlerin ilgisinden utanmıyorsanız, o zaman sahile gidin. Burada kesinlikle bulmanız mümkün olmayacak. Kumda kaybedilen sikke sayısı kilogram olarak ölçülür ve daha değerli buluntular istiyorsanız, suya biraz metal detektörü ile girmeye çalışın (metal detektörünüzü sudan korumayı unutmayın). İnsanların çoğu zaman değerli halkaları yitirdiği su.

DAHA DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN >>>  BURAYA  TIKLAYINIZ<<<

Leave a Reply