ESKİ KÖYLERDE DEFİNE NASIL BULUNUR

    Köylerde hazine nerede bulunur

 

Özellikle de yeterince yaşlı bir köy ise. Pratik olarak, bu köylerde gümüş düğmelerden altın paralara kadar her şeyi bulabilirsiniz. Elbette, bu türden her buluntu gerçek bir muamele olacaktır. Ve sadece çok fazla paraya mal olabileceği için değil, aynı zamanda en şüpheci kiģinin bile coşkusunu ģiģtireceği için.

Ulaşım hazine avı , köy hakkında daha fazla bilgi toplamak için deneyin – o hazine tuttu zengin adamı olan yaşadı, insanların hazinelerini gömdüğümde orada değildi ve daha sonra öldü, ya da sadece onları bulamadık. Bu durumda herhangi bir dedikodu çok yardımcı olabilir.

Terk edilmiş bahçeyi unutma. İlk bakışta yabani otlardan ve belki de yabani patateslerden başka bir şey bulmak için pek bir şansın olmadığı görünüyor. Ama durum böyle değil. Bahçelerde insanlar çok zaman harcadılar, bu da değerli bir şeyleri yitirme ihtimalinin büyük ölçüde arttığı anlamına geliyor.

Yağmurlu bir gün için indirim ve her zamanki  gerek yok. Baskınlar, savaşlar ya da devrimler gibi pek çok rahatsızlık sırasında insanlar, değerli olanları gizlemeye çalışmışlardı, böylece rakipler, çok çalışmanın biriktirdiği parayı bulamadılar. Tabii ki, evlerine yakın bir yerde saklanmaya çalıştılar, böylece tasarruflarının güvenliğini her zaman kontrol edebilirlerdi. Bu nedenle, genellikle bahçede, yataklar arasında saklanın. Ve saklı olan şeyleri her zaman saklamıyorlardı – bazen hazine bulunamamıştı ve bazen mülk sahipleri öldü, tasarrufları daha başarılı torunlara bıraktı.

Bu tür aramaların ciddi bir avantajı, hazinelerin nispeten sığ derinliği. Elinizde çok güçlü bir metal dedektörü olmasa bile, bu hazineyi bulmak için yeterli olacaktır. Ancak, gümüş bir tencerenin yerine, eski bir çatalı, bir düğme ya da tabak buldunuz, çaresiz kalmamanız gerekir – bu, buluntu hakkında daha çok şey bilmek daha iyidir. İyi bir temizlikten sonra böyle bir önemsizliğin size önemli bir kâr getirmesi mümkün olabilir.

En zengin köylünün evinin sundurmasının yakınında bir metal dedektörü ile kontrol ettiğinizden emin olun! Burada ilginç ve değerli antikalar bulabileceğiniz çok az şans var. Ve bu, hem çok sayıda koleksiyoncuya ilgi duyabilecek hem madeni paralar hem de mücevherler, düğmeler ve diğer küçük öğeleri içerir. Neden sadece sundurmaya yakın? Evet, çünkü burada belli ki sık sık yürüdüler ve bazen insanlar oturdu ya da düştü. Halılar sık ​​sık burada çalkalandı ve toz ve döküntülerle birlikte fark edilmeyen paraları silkelediler. Bu nedenle, sundurmanın yanında, nispeten küçük arama alanlarına rağmen, birçok eğlenceli nesneyi bulmak çoğu zaman mümkündür.

Çiftlik binasını unutma
Bahçede ve sundurmanın yanında yapılan arama tamamlandığında, ahırın içine bakabilirsin. Tabii ki, hazinenin burada seni beklediği hiç de değil. Ama yine de, her zaman, eski ve nezih köylülerin, türbülanslı zamanlarda değerli eşyalarını saklamak için kullanmaya karar verdikleri toprak altında olma ihtimali vardır. Böyle bir seçim tesadüfi değildir – komşulardan hiçbiri yataklarda nasıl kazıldığını görmeyecek, belli ki bir şeyleri kazmaya başlayacaktır. Evet, ve ahır alanı çok büyük değil – her zaman kolayca ve hızlı bir şekilde gömülü kazabilirsiniz.

Bu sadece insanlar her zaman gömdüklerini almayı başaramadı. Sonuç olarak, yüzlerce ve binlerce bu tür hazineler, yüzlerce yıl boyunca, birileri şanslı gelmeden, iyi bir metal detektörü tutmadan önce yerlerinde kalır. Sadece köşedeki bütün ahşabı yakalamayın, böylece müdahale etmeyiniz ve ahırdaki toprağın her köşesini dikkatlice kontrol ediniz.
Zengin bir köylünün bir mahzeni olduğunu öğrendikten sonra, oraya bir göz atmayı unutmayın. Ve burada sadece zemin değil, aynı zamanda duvarlar da bir metal dedektörü yardımıyla dikkatli bir şekilde kontrol edilmeye değer. Çoğunlukla, çalkantılı zamanlarda, insanlar evde değil, ellerinde bulunan değerli şeyleri tutmaya çalıştılar, böylece kolay ve hızlı bir şekilde bulunabilirlerdi. Bu nedenle mahzende hazineler bulunur. Yani, bu fırsatı ihmal etmek kesinlikle buna değmez.

Leave a Reply