DEFİNE DEDEKTÖRÜ ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ

En iyi define dedektörünü seçerken dikkat edilmesi gereken özellikler nelerdir

Yani, ihtiyaçlarınızı en iyi karşılayan en iyi metal dedektörü seçmek için, ne olduklarını görelim.
Genellikle metal dedektörleri toprağa, derin (bir tür toprak) ve suya ayrılır. Dahası, sadece hazine avcılarının ilgisini çeken toprak metal dedektörleri hakkında konuşacağız.

definebilimi.com

Zemin dedektörleri, kalitesini ve amacını belirleyen bir dizi özelliğe sahiptir.

Başlangıçtaki hazine avcılarının en çok ilgisini çeken başlıca özellik , algılama derinliğidir . Her hazine avcısının metal dedektörünün hedefi farklı derinliklerde eşit olarak görmesini istemek doğaldır, ancak maalesef bu teknik olarak imkansızdır.

Bir hedefin tespit derinliği birçok faktöre bağlıdır, bu yüzden imalatçı metal dedektörünün hedefi gördüğü gerçek derinliği gösterdiğinde nadirdir. Tipik olarak, derinlik hedefin büyüklüğüne bağlıdır. Zemindeki metal nesnesi ne kadar büyük olursa, metal dedektör de daha derin bir şekilde “Kancaya” bağlanır. Fakat aynı zamanda algılama derinliği toprak mineralizasyonundan ve neminden etkilenir. Dünyanın tuzluluğu ne kadar yüksekse, hedefin “görünür” olacağı daha az mesafe. Bazı durumlarda, ıslak bir toprakta, bir metal detektörü hedefleri daha büyük bir derinlikte algılayabilir. Ek olarak, algılama derinliği, nesnenin zeminde olduğu zaman, yerdeki oryantasyonu, şekli, metal bileşimi ve diğer birkaç faktörden etkilenir.

Metal dedektörleri için, aşağıdaki özellikler eşit derecede önemlidir:

Ayrımcılık , bir metal detektörünün nesneleri metale göre ayırma yeteneğidir. Hemen hemen tüm modern metal dedektörler, “Demir dışı metalleri” daha az soylulardan ayırt edebilirler. Bu nedenle, ucuz ve profesyonel metal dedektörleri arasındaki fark, pahalı modellerin, hazine avcısını, nesnenin yapıldığı yer olan metalden gösterme olasılığının daha yüksek olmasıdır. Ayırt etme işlevi, metal dedektörü sadece belirli metallerden yapılmış hedeflere cevap verecek şekilde programlayabileceğiniz çok kirli alanlarda (örneğin, plaj) çok kullanışlıdır.
Pinpoint – metal dedektörün statik çalışma modu, nesnenin zemindeki kesin konumu belirlemenizi sağlar. Bu fonksiyon sadece en ucuz metal dedektörlerde yoktur.
Metal dedektörün seçiminde metal dedektörün fonksiyon sayısı ve geliştirme kolaylığı çok önemli bir özelliktir. Newbies bazen profesyonel bir metal dedektörü satın almak istiyor. Bu durumda, pahalı bir profesyonel cihaza ustalaşmanın haftalarca ve aylarca sürdüğünü anlamalıyız. Bu tür dedektörler çok sayıda fonksiyona sahiptir ve eğer kurulumları sırasında hatalar yapılırsa, tespit derinliği ilk seviye metal dedektörlerinden bile daha düşük olabilir. Bu nedenle, bir acemi hazine avcısının en iyi seçimi, minimum sayıda ayar ile ucuz bir cihaz olacaktır. En önemlisi, acemi hazine avcısı arama tekniğini bir metal dedektörü ile yönetmiştir.
İyi bir metal detektörü seçerken metal dedektörün kütlesi oldukça önemli bir özelliktir. Çoğu zaman, arama süresi sadece hazine avının fiziksel yetenekleri ile sınırlıdır. Bu nedenle, metal dedektörü daha hafif, daha iyi.
Metal dedektörün sıkılığı . Universal metal dedektörü yağıştan korunmalıdır. Ancak dedektör neme dirençli ise daha iyi olacaktır, bu da sadece karada değil, aynı zamanda suda, örneğin sahil boyunca da arama yapma yeteneğini sağlayacaktır.
Metal dedektörün fiyatı . Yukarıda yazılanlar ne olursa olsun, hazine avcılarının çoğu için ana karakteristik, metal dedektörün fiyatıdır. Her fiyat kategorisi en iyi, daha kesin olarak en popüler modellere sahiptir. Bu nedenle, bir metal dedektörü seçerken güreşmek değil, çoğunluk fikrine güvenmek mümkündür. Bu modeller, çeşitli özelliklerin iyi bir kombinasyonu nedeniyle enstrüman arama meraklılarının mükemmel değerlendirmeleri kazanmıştır. Bütçeniz iyi bir metal detektörü almanıza izin vermezse, ancak radyo mühendisliğindeki tecrübeniz varsa , evinizde bir metal detektörünün kendi kendini üretmesini düşünün .

DAHA DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN >>>  BURAYA  TIKLAYINIZ<<<

Leave a Reply