ERMENİ EVLERİNDE NASIL DEFİNE ARANIR

                                               Ermeni evlerinde nasıl hazine aranır

Evde nasıl hazine arıyoruz
Bahçedeki ya da ahırdaki hazine arayışının başarı ile taçlandırılmasına bakılmaksızın, evi ziyaret etmeye değer. Ve burada bir bölümü unutmamalısınız – tavandan bodruma doğru arama yapmanız gerekir.
Tavan arasındaki hazineyi aramaya başlayabilirsiniz. Şaşırtıcı bir şekilde, genellikle ilginç ve genellikle çok değerli bir şey tavan arasında bulunabilir.

Tüm kirişleri ve her köşeyi özenle inceleyin. Bacaların yakınındaki alanlara özellikle dikkat edin. Metal dedektörü ve dampingi kontrol etmek için tembel olmayın (daha iyi ısı yalıtımı için, eski evlerin çatıları, eğer gerekliyse, değerli şeyleri saklayacakları kalın bir toprak tabakasıyla kaplandı). Boruların yakınındaki parseller genellikle güvenilir bir dönüm noktası olduğu için seçildi – kutunun ya da madeni paraların fincanlarının tavanın ortasına sadece tavanın ortasından daha fazla olduğunu hatırlamak çok daha kolay.


Göreceli olarak düşük nem ve yağıştan korunma nedeniyle, çatı katında olması önemlidir, bazen herhangi bir toplayıcının memnuniyetle çok para kazandıracağı mükemmel korunmuş şeyler bulabilirsiniz.

Ama burada çok dikkatli olmaya değer! Yanlış adım, eski ve çürümüş zeminlerin durması için yeterli olacaktır ve talihsiz hazine avcısı, ciddi bir yaralanma sonucu iyi bir yükseklikten düşecektir. Yani, bir an için asla güvenlik hakkında unutma!

Çatı katından sonra bodruma iniyoruz. Burada, sadece bir metal detektörünün değil, aynı zamanda iyi bir farın da – mum ya da gaz lambası ile çalışmak elbette, romantik ama çok pratik değil.

Duvarları ve kir tabanını araştırın – çoğu zaman insanlar hazineleri tam olarak hızlı ve kolay bir şekilde ulaşabilecekleri yerlerde saklarlar. Tabii ki bodrum bu şartlar için idealdi. Bu nedenle, çoğu zaman şanslı hazine avcısını hoş sürprizlerle şımartacak bodrum katlarıdır.Hepsi bu kadar. Bu basit kuralları hatırladığınızda, hazine için başarılı aramalar yapmayı her zaman umut edebilirsiniz!

DAHA DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN >>>  BURAYA  TIKLAYINIZ<<<

Leave a Reply