ESKİ DEFİNE VE SİKKELER NASIL ARANIR

Hazineleri ve madeni paraları nerede ve nasıl arayacaksınız?

Bu Makale, bölgedeki tipik yerleri, köyü ve hazineleri ve madeni paraları aramanız gereken eski evleri anlatıyor. Aramalarını bir metal dedektörü ile nasıl yapacağımıza dair ipuçları vardır.

Hazine avı inanılmaz bir hobidir.

Evet, çok, çok azı onu gerçekten zengin yapacak olan hazineleri bulmayı başarır. Ama sonuçta, başarılı bir şekilde eski madeni para tüm arama maliyetlerini telafi etmek için yeterlidir. Ve bu, her hazine avınaeşlik eden adrenalin, coşku ve heyecandan bahsetmek değil , altın bir mücevher ya da bakır bir madalyon. Ülkenizin tarihi hakkında daha fazla bilgi edinmek için büyük fırsattan bahsedilmeye değer.

Tabii ki, rastgele hazine aramak sadece aptalca. Yeni bir hobi denemeye karar veren her hassas kişi, önce hazinelerin ve madeni paraların nereye bakılacağını öğrenmelidir. Bunu yapmak için, arama yapılacak alanın eski ve modern haritaları iyi bir set edinmeniz gerekir .

Ayrıca, çeşitli kaynaklardan bilgi edinmeniz gerekir – tarihler ve yerel efsanelerden haberlere ve taze söylentilere kadar. Ancak hazineleri ve madeni paraları nasıl aradığımızı bilmek de eşit derecede önemlidir. Bir bıçak ve bir şişe sudan güvenilir bir metal detektöre kadar bütün bir takım aletler elde etmek gerekir. Herhangi bir keşif seferinin başarısını önemli ölçüde artırabilecek madeni para ve hazineleri bulmak için basit kuralları anlamak da gereklidir .

Açık alanda hazine aramak mantıklı mı?

Evet, bu çoğu insan için saçmalık gibi görünebilir – neden alanda hazine arar? Ne de olsa kimse kimsenin ortasına para kaybetmeyecek. Şey, bir trilyonluk bir olasılıkla uzun bir süre gömülü ve terk edilmiş bir hazine bulmak mümkündür. Ancak, birkaç yüzyıl önce birçok meşgul yolun terk edilmiş, büyümüş ve şimdi bir tarlaya dönüşebileceğini unutmayın. Ayrıca atalarımız, çayırlarda ve tarlalarda yaptığımızdan çok daha fazla zaman harcadılar. Fakat insanların çoğu zaman, genellikle bakır paralardan altın takılara kadar çeşitli şeyler kaybedilir. Bu nedenle, yeni bir metal dedektörü denemek isterseniz , arama yerleri bir alandan daha iyidir, sadece bulamazsınız.

Her zamanki alandaki arama istenen sonucu getirmediyse ve birkaç paslı çiviyle kaplı olması gerekiyorsa, yolların yakınında arama yapmaya değer. Dahası, yol hem müreffeh hem de terk edilmiş, unutulmuş bir köye yol açabilir . Burada birkaç yüzyıl önce ortaya çıkan köylerin seçilmesi arzu ediliyor – bir asırdan daha eski olmayan genç köylerin yakınında, pek de ilginç olmayan bir şey bulabiliyorsunuz. Yine de, köyün daha erken ortaya çıkmasıyla birlikte, daha çok insan yürüdü. Ve bu gibi yollarda, insanlar nadiren işsizce dolaşıyorlardı. Çok daha sıklıkla, yerli köylerini terk ettiler, fuara ya da komşularına gidip bir inek, bir düzine tavuk ya da ev eşyalarından bir şey satın aldılar.

Elbette, bu önemli meselelere tam bir geçit töreniyle devam etmek alışılmışındı – erkekler altın ya da gümüş dolu bir çanta çıkardılar ve kadınlar evdeki tüm süs eşyaları ile kendilerini süslemeye çalıştılar. Ve eğer yüzlerce ya da başka bir zengin giyimli insan, bozuk para çantalarıyla yol boyunca geçerse, bir ya da diğerinin değerli bir şeyi kaybetmesi ihtimali her zaman vardır. Şey, ihtiyacımız olan şey bu. Evet, birkaç yıl çalışmayı unutmanıza izin verecek bir hazine bulmak pek mümkün değil . Ama bir alyans almak için, başka bir dekorasyon ya da birkaç gümüş sikke tüm kurguda değildir.Eski, ama şimdi terkedilmiş köylerin yakınlarında hazine aramak daha da iyidir – bir yaya yolcusu ya da seyahatçinin aktivitenizi fark edip aramaya katılma şansı daha azdır. Ancak, sürekli ayaklarının altında sarkan ve sorularla uykuya dalmakta olan ekstra bir kişi, hazine araştırması için en iyi uygulama değildir.

DAHA DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN >>>  BURAYA  TIKLAYINIZ<<<

Leave a Reply