kırmızı civa gramı ne kadar

kırmızı civa efsanemi yoksa gerçekmi ? Kırmızı civa civanın nadir bulunan bir türüdür ve çok pahalıdır. Bazı bilimsel söylemlere göre ise kırmızı civa diye bir element yoktur. Kırmızı civa diye bildiğimiz şey aslında ısınmış civaya verilen isimdir.

kırmızı civa

Son 40 yıldır kırmızı civa herhangi bir ülke tarafından raporlarla kanıtlanmamıştır. Dolayısıyla bir efsaneden ibaret de olabilir. Kırmızı civanın tıp açısından çok faydalı olduğu ama askeri açıdan da tehlikeli olduğu vurgulanmaktadır. Efsaneye göre kırmızı civa Ural Dağları’nda bulunuyor ve Rusya dışına çıkarılarak satılıyor.türkiyede ie zaman zaman yakalnma haberleri ile gündeme gelen kırmızı civa efsanesi son hızla durumunu koruyor.

kırmızı civa gramı ne kadar bunun cevabı ise bazıları milyon dolarlar diyor.ancak bilininen doğru bir alanı tesbit edilmedi.piyasada yasaklı madde olarak geçen civa kullanımı ve satışı yasaktır aynı zamanda tehlikedir.

2 Comments on “kırmızı civa gramı ne kadar”

  1. Merhaba, size hızlı bir şekilde kafa karıştırmak istedim ve resimlerden birkaçının düzgün yüklenmediğini size bildirmek istedim. Neden olduğundan emin değilim ama bunun bir bağlantı sorunu olduğunu düşünüyorum. İki farklı web tarayıcısında denedim ve her ikisi de aynı sonuçları gösteriyor.ayrıca define işaretleri çok becerili bir iş.çalışmalarınızı tebrik ederim

Leave a Reply