MİHRAP DEFİNE İŞARETİ

Mihrap define işaretleri
Mihrap define işaretleri

Merhaba değerli define meraklısı dostlarım. Bu makalemizde mihrap nedir,neden ve kimler tarafından yapılır onu öğreneceğiz.

Mihrap define işaretleri
Mihrap define işareti

Mihrap günümüze çok eski tarihlerden gelmektedir. Mihrap genelde yön belirlemek için yapılır. Günümüzde camiler ve ibadet evlerinde görünen mihrap, aynı zamanda kiliselerde de görmek mümkündür. Eski dönemlerde kıble yönünü tayin eden mihrap,yeni dönemlerde de aynı görevi yapar.


Mihrap define işaretleri

Bizleri ilgilediren tarafı ise,mihrap ile define işaretlerinde ki bağ nedir ? Aradığımız soru bu olduğunu biliyorum. Mihrap olan yerde,mutlaka define var diyemeyiz. Mihrap ne için yapılmış,özellikle bunu anlamak lazım. Eyer mihrap bir kişiye özel yapılmışsa,mutlaka orada oda mezar vardır. Mihrap kişiye özel yapılmışsa yön tarif etmez,sadece orada yatana saygı amaçlı yapılmıştır.

Mihrap işareti nasıl çözülür,bu soruya cevabım ise altında veya üstünde kaya içine defnedilmiş,yüksek statülü mezar olur.

Mihrap define işareti ne rastlarsanız,kesinlikle bölgeyi iyi araştırınız. Genelde kral mezarlarına yapılan bu işaret çok kıymetlidir. Mihrap işareti,şayet önü geniş bir alana yapılmışsa,o zaman mutlaka ibadet için yapılmıştır ki define aranmaz. Böylelikle mihrap define işareti ni anlamış olduk.Yeni yazılarımızdan haberdar olmak için üye olun.

1 yorum

2 geri izleme / bildirim

  1. ÇİÇEK İŞARETİ - Define İşaretleri Nasıl Çözülür ÇİÇEK İŞARETİ
  2. DEFİNE TILSIMLARI - Define İşaretleri Nasıl Çözülür

Kötü Bir İşin Sırrı Vicdandır