OYMA DEFİNE İŞARETİ

Define işaretlerinde sıkça karşılaştığımız bir işaret. Oyma işareti özellikle mezarlara yapılır. Oyma işaretlerini oldukça basittir.

oyma define işaretleri
oyma define işareti

Oyma işareti genelde mezarlık alanlarda,sunak amacıyla kullanılır. Yuvarlak oyma define işaretlerinde karşımıza çıkan en çok işarettir. Yuvarlak oymanın resimde gördüğünüz gibi mutlaka bir yönü göstermesi gerekir. Yuvarlak oymanın bir bölümünde, çizik veya kanal şeklinde,bir yön belirleyici olur. Bu yön belirleyici sayesinde,mezar bulunur.

Oyma define işaretleri nasıl çözülür: Öncelikle kanallar takip edilir ve bittiği alan araştırılır. Yaklaşık 2 veya 3 metre de hedefe ulaşılır. Bitti sanmayın karşımıza çıkacaklar kil toprak,dolgu toprak,dolgu çakıl,ve son olarak kilit taşları. Kilit taşlarını açmak zordur. Kilit taşları seridir bir tanesi açıldığında gerisi kolay bir şekilde açılır.

Her yuvarlak oyma define işaretimi ?: Hayır her yuvarlak asla define işareti değildir. Sebebi ise lap yalar, bu dediğim kendi başına oluşur. Genelde dere kenarlarında çok görünür. Rüzgar ve sert yağmurlardan oluşur. O bakımdan kesinlikle araştırmadan çalışma yapmayınız. Oyma define işaretleri hakkında söyleyeceklerimiz bu kadar. Eyer çiçek define işaretlerinin ne anlama geldiğini okumak için tıklayınız

1 geri izleme / bildirim

  1. DEFİNE İŞARETLERİ - Define İşaretleri Nasıl Çözülür

Kötü Bir İşin Sırrı Vicdandır