PIRLANT GİS

pırlant gis

Elmas Derecelendirme Süreci
Gemological Institute Laboratory’de bir elmas azami özen ve profesyonellik ile ele alınmaktadır. Bu, her zaman, bize emanet edildiği ilk noktadan ve nihaî değerlendirme sonuçları ve sertifikası ile müşterilerimize iade edildiği son ana kadar geçerlidir. GIS, gelişmiş enstrümanların yanı sıra endüstrinin saygın derecelendirme prosedürlerini kullanarak, her bir elması, yapıştırılan katı standartlara göre değerlendirir ve derecelendirir.

Sekiz Adım Süreci:pırlanta yüzük,pırlanta kolye,pırlanta değerli taş
Enstitümüzde incelenen tüm elmaslar titiz bir derecelendirme sürecinden geçecektir.

Kayıt:pırlanta elmas
Bir elmasın ağırlığı ve ölçüsü, elmasınız bizim laboratuarlarımıza getirildiğinde başlar. Daha sonra her bir elmas bir kimlik numarası ile düzenlenir. Nesnenin derecelendirilmesini ve müşterinin anonimliğini sağlamak için bu özel kimlik numarası, elmasın laboratuvarda hareket ettiği süre boyunca tüm müşteri bilgilerini değiştirir. İşlem tamamlandıktan sonra, kayıtlarını tutmak için müşterilere kimlik numarası, başlangıç ​​ağırlığı ve tüm elmasların ölçümlerini içeren bir makbuz verilir.

Kimlik:elmas ve pırlanta
Her elmas DiamondSure ™ veya DiamondView ™ tarafından taranır. Bu makineler elmasınızın gerçekten otantik, doğal bir elmas olup olmadığını teyit edecektir.

Ağırlık ve Ölçümler:pırlanta
Bir sonraki adımda elmas kontrollü bir ortamda bulunan teknolojik olarak gelişmiş ölçüm araçları ile bir kez ama iki kez daha ölçülür ve ölçülür. Bu cihazlar her gün birkaç kez kalibre edilir.

Kesim notu:elmas ve pırlanta kesimi
Her bir elmasın kesim derecesini düzgün bir şekilde hesaplamak için, ölçüm cihazlarıyla birlikte elmasın kuşak ve külçe boyutlarının görsel bir değerlendirmesiyle birlikte çok sayıda karmaşık yöntem alınır. İdealden sıradışıya uzanan toplam altı kesim derecesi vardır. Tüm elmaslar kesik derecenin doğruluğunu kontrol etmek için görsel olarak incelenir ve daha sonra optik bir simetri için görsel olarak “kalpler ve oklar” deseni gösterip göstermedikleri değerlendirilir.

Berraklık Sınıflandırması:
Daha sonra, elmas 10X büyütmede görüntülenen berraklık özelliklerinin konumu, türü, sayısı ve büyüklüğüne göre netlik derecesini belirlemek için en az üç gemolog tarafından bir mikroskop ile analiz edilir. Tarafsızlığın sağlanmasına yardımcı olmak için, her bir inceleme, önceki gemologların kararlılığının bilgisi olmadan gerçekleştirilir. Bu analizin tüm sonuçları bilgisayarlı bir veritabanında saklanır.

Renk sınıflandırması:
Her bir elmas daha sonra D (renksiz) ile Z (hafif miktarlarda renk) arasında bir renk üzerinde renklendirilir.

Sertifika Verme
Derecelendirme işlemi tamamlandığında, elmas dokümantasyon istasyonumuza gider. Bu istasyonda, tüm derecelendirme sonuçlarını belirten bir Elmas Derecelendirme sertifikası veya bir Elmas Précis basıyoruz. Çevrimiçi hesap yönetim sistemimizle sonuçlarımız müşterilerimiz tarafından elektronik olarak erişilebilir.

The secret secret of a bad job is conscience