reklam sloganları arşivi

Yeni bir anket, reklam sloganları arşivi
“Bekleyenlere iyi şeyler gelir” gündelik hayatta en yaygın kullanılan reklam sloganı olduğunu iddia ediyor.
Bununla birlikte, araştırmayı gerçekleştiren kamyon reklam şirketi In Your Space’teki sevimli insanlar, bu sözde reklam sloganlarının bir kısmının aslında yüzyıllardır bulunduğunu ve pazarlamacıların markalarını birleştirmeye karar vermelerinden en az on yıl önce bulunduğunu söylemeyi başaramadı. onlarla reklam sloganları arşivi


reklam sloganları arşivi

Yani, reklam sloganları arşivi
% 45’i rapora göre düzenli olarak “Bekleyenlere iyi şeyler gelir” sloganını kullanırken, reklam sloganları arşivi
ve reklamverenleri onu yaratma konusundaki görkemini gerçekten alabilir mi?

2.000 ankette ikincisi, Tesco reklamlarından “Her küçük yardımcı olur”. Ronseal’in ankette üçüncü olan “Teneke üzerinde tam olarak ne diyor” yazması, kiminle konuştuğuna bağlı olarak bir tavuk veya yumurta durumu oluşturur. MediaGuardian bürosundaki genel duygu, sözlerin ilk kez olduğu yönündeydi ancak Ronseal reklamları tekrar kullanmayı popüler hale getirdi.

Space’inizde yönetici anketi Jonathan Bramley, ilk 10’da yer alan tüm sloganların “sadece ürünleri tanımlamakla kalmayan, aynı zamanda günlük dilin bir parçası haline gelen kısa, akılda kalıcı ifadeler” olduğunu söyledi.

Veya Jonathan’ın tam tersi … bunlar günlük dilin akılda kalan kısımları mı ve bu nedenle ürünleri tanımlamak için mi kullanılıyor?

Space’inizdeki araştırmacılar, İngilizlerin neredeyse% 80’inin kendilerini günlük hayatta televizyonda duydukları reklam sloganlarını kullanarak bulduklarını keşfetti.

Ve görünüşe göre pazarlamacıların rüyası gibi çalışıyorlar. Ankete göre, insanların% 37’sinin akılda kalıcı veya akılda kalıcı bir etiketleme hattı kullanması durumunda bir ürün satın alma olasılığı daha yüksektir.

Bramley, “Sloganlar, İngiliz halkının zihnine sorunsuz bir şekilde yapışabilecek çok güçlü reklam araçlarıdır.” Dedi.

Günlük yaşamda en çok kullanılan 10 reklam sloganı:

  1. “Bekleyenlere iyi şeyler gelir”
  2. “Her küçük yardımcı olur”
  3. “Teneke söylediklerini aynen yapar”
  4. “Onu seviyorum”

Leave a Reply