RESİMSİZ DEFİNE İŞARETLERİ ÇÖZÜMÜ

RESİMSİZ DEFİNE İŞARETLERİ ÇÖZÜMÜ
RESİMSİZ DEFİNE İŞARETLERİ ÇÖZÜMÜ

Bu makalemizde,resmi olmayan define işaretleri hakkında bilgi vereceğim. Ülkemizde ve özellikle ana doluda,arazide fotoğrafı çekilemeyen işaretler hakkında bilgi vericeğiz. Bu açıklama kısmını ise,soru cevap şeklinde yapmayı uygun gördüm.

RESİMSİZ DEFİNE İŞARETLERİ ÇÖZÜMÜ
RESİMSİZ DEFİNE İŞARETLERİ ÇÖZÜMÜ


Define de kare oyma nedir ? Kare oyma define işaretidir. Kare oyma genelde,kaliteli ve zengin insanlar için sunak amacı ile yapılmıştır. Kare oyma her zaman,yol gösterir. Kare oymanın bir tarafına yapılan kanal,yönü gösterir. Muhtemelen 3 metre derinlikleri olan yapılar,zorlu bir çalışma ister.

Define de yuvarlak oyma nedir ? Yuvarlak ise aynı kare oyma yapılma amacı aynıdır. Sunak olarak yapılan yuvarlak oymalar,kare oymaya göre düşük insanlar için yapılır. Genelde toplu mezarlıklara yapılan yuvarlak oymalar, eski tarihlerde sık sık yapılır. Yuvarlak oymalar kare oymalara göre,mezarları veya gömüleri yakında olur. Açılması basit olan yuvarlak oymalar bazen 1,5 metrede çözülür.

Define de aslan işareti nedir ? Aslan işareti,genelde krallar için yapılır. Aslan işareti define işaretlerinde özel bir yeri vardır. Aslan işaretine çok sık rastlanılmaz. Aslan işaretinin çözümü ise oldukça zordur. Genel olarak sadece krallara atfedilen bu define işareti,ülkemizde sadece sit alanlarında görülmektedir. Aslan işareti baktığı yön,durduğu yer çok önemlidir. Aslan işaretleri höyükler,tümülüs,ve anıt yerlerinde ortaya çıkar. Lahit kapaklı mezarlarda sıklıkla rastlanır. Toprak altına veya kaya içine yapılan lahit mezarlar krallar ve yakınları için özeldir.

Define de yılan işareti nedir ? Yılan işareti özellikle tılsımlı yerler için yapılar. Tılsım eski çağlarda kullanılan bir yöntemdir. Yılan işaretinin çözümü ise,Yılan işaretinin duruşudur. Yılan işaretinde ön ve arka taraflarına 3 er metre ara ile gömü yapılır. Yılan işaretinde birde yılanın gittiği yönde mağara in benzeri yerler aranır.

Define de topal ayı nedir ? Topal ayı işareti genelde, eşkiyalar tarafından yapılır. Eşkiyalar bu işareti ne amacıyla yaptılar hala bilinmemektedir. Topal ayı işaretinin çözümü ise kesinlikle bir mağara olmasıdır. Topal ayı veya ayı işaretleri direk mağarayı işaret eder.

1 geri izleme / bildirim

  1. TÜM DEFİNE İŞARETLERİ - Define İşaretleri Nasıl Çözülür

Kötü Bir İşin Sırrı Vicdandır