Rum Define İşaretleri

Rum define işaretleri bunlar Türkiye’de herhangi bir işaretle define gömdüğü ve define sakladığı kesin olarak test edilmemiştir obasından Rum define işaretleri diye birşey yoktur özellikle ülkemizde define saklayan Ermeni ve Yunan dönemine ait kalıntılar Iğdır Oysa ki büyük bir hataya düşen insanlar Rum define işareti diye Rum evlerini falan ediyorlar Oysaki Rumların hiçbir şekilde hiçbir işaret yaptığı kesin değildir.

Türkiye’de görülmüş Rum işareti diye bir işaret yoktur o bakımdan Rum define işareti diye bir şey aramak mümkün değildir değerli arkadaşlar ükemizde rumlarda yaşamıştır ve İstanbul’da veya bazı bölgelerimizde Anadolu’nun birtakım yerlerinde halen Rum evleri durmaktadır ve bu Rum evlerinde şimdiye kadar en ufak bir define çıkmamıştır hal böyle olunca bu rumlara ait Define aramak yanlıştır Bizler bu ülkede eski Çağ’a ait defineler arıyoruz Dolayısıyla, Rumların böyle bir gömü yapmadığına göre bizlerinde Rum işareti aramanın bir mantığı olmayacağını anlamamız gerekir Define işaretlerinde Rum işaretlerinin olmadığını anlamış olursa, Peki durumlar rum Evleri’nin neresinde define koyar diye bir soru sorulursa, Bunlar kesinlikle net olmamakla beraber dolap içlerine saklamışlar. Bunun haricinde de bir Ermeni evi ile kıyaslamak yanlış olur. Rum evlerinde define olmaz. Rum evlerinde süsleme sanatlarından başka hiçbir şey olmaz. süsleme sanatlarının da sadece alakasız süt ve görünüm içindir define koymak için değildir.

2 Comments on “Rum Define İşaretleri”

  1. Harika yazı. Bu blogu sürekli kontrol ediyordum ve etkilendim! Özellikle son bölümde çok faydalı bilgiler 🙂 Bu tür bilgileri çok önemsiyorum. Bu kesin bilgiyi çok uzun zamandır arıyordum. Teşekkürler ve iyi şanslar.define işaretleri

Leave a Reply