sbm fiyat hesaplama

Sigorta bilgi ve gözetim merkezi (sbm) türkiye sigorta ve reasürans şirketleri birliği bünyesinde tüzel kişiliğe sahip bir kurum olarak kurulmuştur.


Araç hasar kaydı sorgulama hizmetleri sbm üzerinden sms ile verilmektedir. Araç sorgulama yaparak 2.El araç alımlarında tramer hasar kaydı bilgilerine ulaşabilirsiniz.
Mobil kaza tutanağı oluşturma, kaza tespit tutanağı sorgulama ve itiraz, sms sorgulamaları, poliçe sorgulamaları, sbmobil, sigortam360 hizmetleri bulunan sigorta bilgi merkezi üzerinden aşağıdaki sorgulamalar yapılabilmektedir.
Sbm trafik sigortası sorgulama i̇şlemleri nasıl yapılıyor?
Sigorta bilgi merkezi ( sbm ) trafik sigortası sorgulama işlemi ile poliçe bilgilerinize ulaşmanız mümkün. Sadece t.C. Kimlik numarası ve plaka bilgilerinize yapacağınız sorgulama sonrasında aracınızın zorunlu trafik sigortası poliçe bilgilerini görebilirsiniz. Özellikle poliçe vadesinin dolması tehlikesine karşın anında poliçe bilgilerine ulaşamayanlar için büyük önem taşıyan sbm teklif hizmeti sayesinde birkaç ufak bilgiyle trafik sigortası detaylarına ulaşılabiliyor. Bilindiği gibi zorunlu trafik sigortası poliçesinin zamanında yenilenmemesi halinde oldukça ağır yaptırımlar sürücüleri bekliyor.

sbm fiyat hesaplama

Araç sigortası fiyatları konusunda zaten son dönemde bir hayli dertli olan araç sahipleri için, poliçenin gereken zamanda yapılmaması da ciddi problemleri beraberinde getiriyor. Trafik sigortası poliçesini geciktiren sürücüler maddi trafik cezasının yanı sıra, gecikmenin yaşandığı her ay için de poliçe tutarı üzerinden %5 zamla karşılaşıyor. Ancak yaptırımlar sadece bu kadarıyla sınırlı değil. Özellikle araba sigortası fiyatları belirleme sürecinde en önemli faktörlerin başında gelen trafik sigortası basamakları da bu durumda devreye giriyor. Sbm org.Tr üzerinden aracınızın trafik sigortası kademesini de sorgulayabilirsiniz. Araç sahibi poliçe dönemi süresince hiçbir kazaya karışmamış olsa dahi, poliçesini gerektiği sürede yenilememesi halinde trafik sigortası basamağı sabit kalıyor, bu nedenle de daha uygun fiyata trafik sigortası yaptırma şansını kaybediyor. Ayrıca poliçe yenileme süresi dolan sürücülerin trafik ekiplerince araçlarının bağlanması ve çekici, otopark gibi masraflarını da ödeme yükümlülüğü ile karşı karşıya kalmaları bu süreçte araç sahiplerini bekleyen diğer tehlikeler arasında yer alıyor.

Sbm teklif ekranından yapılacak trafik sigortası sorgulama işlemi ile bu gibi aksiliklerle karşılaşmadan aracınızın sigortasını yaptırabilirsiniz.
Sigorta bilgi ve gözetim merkezi tarihçesi
Sigorta bilgi ve gözetim merkezi ( sbm ), 2003 yılında trafik sigortası bilgi merkezi yönetmeliği’nin resmi olarak olarak yayınlanması sonrasında tramer adıyla kuruldu. 2008 yılında yayınlanan yönetmelikle adı sigorta bilgi merkezi yani sbm olarak değişen kurum, son olaraksa 2011 yılında sigorta bilgi ve gözetim merkezi adını almıştır. Sbm trafik sigortası başta olmak üzere diğer branşlardaki poliçe sahiplerine birkaç bilgi ile poliçelerini sorgulamalarını sağlamaktadır. Sbm, poliçe sorgulama hizmeti dışında kaza tespit tutanağı, hasar kaydı gibi araç sahiplerini yakından ilgilendiren işlemler için de hizmet vermektedir.

Sbm, özellikle trafik sigortası fiyatları tartışmalarının oldukça yoğun olduğu şu günlerde sürücülere var olan zorunlu trafik sigortası poliçelerinin detaylarını öğrenmeleri konusunda verdiği online sorgulama hizmeti ile yoğun ilgi görüyor.

Leave a Reply