TÜM DEFİNE İŞARETLERİ

hiç define işareti çözemedim diyenler dikkat!! sitemiz sizlere nasıl define işaretleri çözülür öğretecek.define işaretleri çözmek kolay değildir.saygılar

Bazı siteler çarpı 7 cmden küçükse mal kayanın altındadır diye yorumlamışlar ama bu kesin değildir. 7 cmden büyük çarpı x işaretinin altından da hediye çıktığı görülmüştür.Define işaretleridiğer çözüm ise fazla kabul görmez ama örnekleri vardır.

Hediye işaretin olduğu kayanın tam karşısındadır. Bu bir yanıltma yöntemidir. Genelde işaretin boyu kaç cm ise o kadar adım uzaktadır denir. Bu kesin değil bence çünkü benim gördüğüm örnekte çarpının boyu 21 cm ve hediyesi 10 adım ilerden alınmış define işaretleri Bazı Siteler Çarpı 7 cmden büyük çarpı x işaretinin altından da hediye çıktığı görülmüştür.

Define işaretleridiğer çözüm ise fazla kabul görmez ama örnekleri vardır. Hediye işaretin olduğu kayanın tam karşısındadır. Bu bir yanıltma yöntemidir. Genelde işaretin boyu kaç cm ise o kadar adım uzaktadır denir. Bu kesin değil bence çünkü benim gördüğüm örnekte çarpının boyu 21 cm ve hediyesi 10 adım ilerden alınmış define işaretleri ve  tüm define işaretleri

DEFİNE İŞARETLERİ NEDİR

Kaya üzerinde elinde başak, şimşek v.S tutuyorsa, sakallı ise ve etek giymişse hitit tanrısı tasviridir. Gömü işareti değildir. Tarihi eserdir. Tahrip etmeyiniz.

Geçmiş tarihte yol kenarlarına yapılmış ve yolu ifade ettiği bilinmektedir. Kaya bloklarında yapılmış kabartma adam sembolleri ise, kral veya lider mezarını (kaya mezarı) ifade edebilir, bazende tümülüs mezarıdır. Uygarlıklara ait olduğundan define işaretleri değildir.

Durumu müzeye bilgi vermelisiniz. Bunların haricinde ki adam işaretleri gömü işaretleride girmektedir.Çizim veya kabartma olabilir. Çizimde çizgiler yön verebilmekte,kabartmada ise farklılık gösteren tarafı yön vermektedir.

Ayak izi işareti.Balık işareti.Balta işaretinin anlamı.Binek taşı nedir.Binek taşının anlamı..Boş küp işaretleri.Çakıl yığını nedir.Çiçek işareti nedir.Çıplak kadın işareti. define aramak.Define işaretleri.Define nasıl aranır.Define nedir..Define varmıdır.Define de boğa işareti.Define de çakıl yığını anlamı.Define de yılan işareti.Değirmen taşının anlamı nedir.Delikli taşın anlamı nedir.Haç işaretlerinin anlamı.Horasan nedir.Horosan nasıl açılır.Höyük nedir.Höyük nerede olur nasıl bulunur.Il il define işaretleri .Istavroz nedir.Kare oyma işaretleri.Put işaretlerinin anlamı.Topal ayı işareti.Tüm define işaretleri.


77 Comments on “TÜM DEFİNE İŞARETLERİ”

 1. tebrikler güzel bilgiler vermişsiniz sizleri yurt dışında da sıkı takip ediyoruz,lütfen aydınlatma ya devam edin.özellikle tüm define işaretleri konularınız bizi heycanlandırdı.

 2. hergün bir adım ileri lakin define işaretleri araştırmak ve gidip biryerlerde kazı yapmak suçtur.izinsiz kazı yapmayın.

 3. İşaret Nasıl Çözülmeli

  Eski uygarlıkların bıraktıkları her işaret aynı anlama gelemeyebilir. Lakin yüzeysel olarak aynı mantığı ifade eder. Benzer işaretleri bire bir aynı yön ve mesafe üzerinde çalışmak doğru olmayacaktır. sadece var olanın aynı olduğunu anlarız. örnek oda mezar yada kapalı mağara gibi. İşaret çözerken şahısların kendilerine ait özel şifreleri olduğunu göz ardı etmemek gerekir.

 4. Arama alanınızı elinizden geldiği kadar daraltıp minimuma düşürün. Son nokta için size gerekli olan sadece bir metal dedektördür.

 5. Emniyetli davranmak tuzakların fark edilmesi ve bertaraf edilmesi için ilk ve en önemli tedbirdir. Altının veya gizlenmiş hazinenin bulunduğu yerde de tuzakların bulunması gayet doğaldır.

 6. Böyle küçük şeyler hakkında dikkatli olun ve tuzaklara düşmeyin. Bir şey daha, eğer bazı aldatıcı şeylere rastlarsanız bu size daha böyle birçok şeyin beklediğini de anlatır.

 7. Bu kalbin ana gövdesinin üst yuvarlak kısmının bir çizgi ile ayrılmış veya çatlatılarak ayrılmış semboldür. Bu şekildeki bir kalp bize değişik mesajlar verebilir. Bunlardan birincisi ölüm tuzaklarıdır. Eğer bu uyarıyı dikkate almazsanız bir tehlike sizi bekliyor demektir

 8. Bu kalp üzerindeki işaretler kalbin ortadan ikiye ayrıldığını, kırıldığını gösterir. Bu işaret size tuzağın yakında olduğu uyarısını verir, fakat üzerinde tuzağın yönü ve yeri hakkında herhangi bir işaret göstermez.

 9. Papaz işareti
  Papazin Boynundaki Madalya,baktiği Yada Işaret Ettiği Yön Önemlidir.
  İtinalı Bir Çalişma Yapilmalıdır.

 10. Tavuk işaretleri
  İşaret Çözümünde En Önemli Unsurlardan Biri, Yapılan Figüranın Özellikleridir

  Tek Tavuk Baktiği Yön Önemlidir. Baktığı Yönde Işaretli Kaya Varsa Kayanin Altina Bak, Tümsek Varsa Burayı Kazi, Çukur Varsa Çukuru Kazı Ip Uçları Bunlardir.

 11. Öküz işareti
  Birbirine Bakan Iki Buzağı .kesin Define Işaretidir

  Bir Birine Bakan 2 Tane Buzaği(öküz) Definesi Ayaklarinin Altindadır.değerli Bir Gömüdür.

 12. Papatya işareti
  Asil Bir Bayan Mezari, Burada Yeri Gelmişken Izah Edelim Sert Figürler Erkek, Yumuşak Ve Süslü Çiçekli Figürler Bayan Mezarını Izah Eder. Çevresinde Yiğma Aranmalidir.

 13. Nal İşaretleri
  Yakinlarındaki Kayalarda Ikinci Işaretli Kayayı Bul Ve Bu Kaya Etrafında Araştırma Yapınız
  Yakininda Üstünde Ağaç Işareti Bulunan Bir Işaretli Kaya Bul Ve Bu Kaya Etrafinda Araştirma Yapiniz
  Yakınında Üzerinde Üçgen Bulunan Işaretli Kayayı Bul Ve Etrafında Araştırma Yapınız
  Yakininda Içindeki Işaretli Kayayi Bul Ve Bu Kaya Etrafinda Araştirma Yapiniz
  Yakınında İçindeki Işaretli Kayayi Bul Gömü Mağarada Içinde
  Yakınında Araştırma Yapınız

 14. Murç işareti
  Kayalarda Veya Taş Zeminlerde Veya Çeşmelerde Bulunan Ufak Delikçikler Gibi Sirali Ve Belli Bir Sayiya Hitabeden Murç Izleri Şu Şekilde Yorumlanır
  Bu Tür Düzenekler Frig,roma Bizans Medeniyetlerine Aittir.sayma Sistemidir.

  Her Bir Murç Izi Bir Adimdır.batı Yönlerine Doğru Adımla Ve Değişik Bir Kaya Bulmaniz Gerekir. Unutmayın Define Işaretleri Tek Başına Olmaz Mutlaka Ikinci Yada Üçüncü Işareti De Bulmanız Gerekir.
  Yada Bölgede Mezarlık Alani Vardir Iyi Bir Yüzey Araştirması Yapilmalı.

 15. Çekiç işareti
  Taş Oymaciliği Ile Uğraşanlarin El Aletlerini Simgeler.döv, Vur, Kır Anlamına Gelir. Bazı Açıklamalar Kirilacak Bir Işaret Denilse De Sakin Bunlara Inanmayin, Işareti Yok Etmeyin, Siz Bulamazsanız Mutlaka Bir Başkasi Gelip Bulacaktir, Nişaneleri Yok Etmekten Kaçınınız . “bana Yar Olmayanı, Başkasina Yar Etmem Bencilliğine Kapilmayınız.çekicin Sap Kısmini Ölç Ve Ayni Istikamete Doğru Adımla 1 Santim Bir Adım, Bir Adım Ise 72 Yada 78 Cm’ Ye Isabet Eder.
  Eksik Olan Bölümü Yakın Kaylar Üstünde Ara Ve Bulunduğu Kayanın Altında Dikkatli Bir Araştirma Yap

 16. Büyük at nalı işaretinin 10 metre çevresinde bir taşın
  üzerinde tay ayağının resmi mutlaka olmalı. Tay ayağını bulduktan
  sonra işaretin bulunduğu kayanın altını kazınız. Yaklaşık 80 cm de bu
  işaretin hazinesine ulaşırsınız. Hepsi altın paradır. Bir de
  büyük nalın bulunduğu kaya ya müjde dediğimiz
  birkaç tane altın para konulur. Bunun yeri de büyük at
  nalın işaretinin tam ortasıdır. Zaten orada küçük bir
  kabartma vardır.

 17. Oymaya da kabartma deve resimleri kesin define olarak yorumlanır. İleridoğru git anlamına gelir üstte bulunan murç işareti zaten yönüvermektedir. Genelde ortalama 40 ila 50 adım ilerisinde ikinci birişaret daha aranmalı.
  1-duran deve : gömüsü olduğu yerdedir. Kalın ve büyük olan ayağın baktığıyön dikkate alınır. Deve yüklü ise konaklama yeri ara (pınar çeşme hangibi). Mağara içinde deve varsa definesi mağara içindedir.
  2- oturan deve : gömüsü bataklık kayaya ya da mağaraya gömülmüştür.
  3- yürüyen deve :gömünün daha ilerde duran deve gömünün hemen orada olduğu şeklinde biryorumla açıklanmaktadır. Devenin üzerinde yük varsa yakında gömü olduğuiddia edilmektedir.
  Deveresim veya figürleri çok çeşitlidir. Yürüyen duran ayağı havadakafası havada hörgüçlü hörgüçsüz tek hörgüçlü çift hörgüçlü vs.Dir.Deve belli bir hazineyi veya değerli eşyaları simgeler. Çok iyiincelenmeli diğer figürlerle birlikte düşünülmeli ve çözümlenmelidir.Develer para anlamı taşıdığı gibi deve ile taşınabilecek eşyaları dasimgeler.

 18. 1- deve oturuyor ise : bu durumdadefine saklantısı kesinlikle işarete yakın bir yerdedir. İkinci birişareti bulmak kaçınılmaz olmuştur. Bu işaret bir taş bir çukur biryükselti veya bir ağaç yanı olabilir.
  2- deve yürür halde ise :takip edilmesi gereken bir mesafeden söz edebiliriz. Deveninyürüyüş yönünde düz bir çizgi üzerinde araştırma yapılmalıdır. İkincibir işaret aranmalı. Bu işaret devenin oturuyor hali olabileceği gibihaç (istavroz)mezar oyması kayaya monte edilmiş oyuk yemin işaretiolan çarpı veya nal benzeri bir işaret olan omega işareti olabilir.
  3- bahsi geçen ikinci işaret arazi şartlarına göre 11 21 veya 40 adımda bulunabilir.
  Deveyiçeken bir çoban veya merkep işareti varsa ve zincir halkalarısayılabilir durumda ve zincir gergin ise bu zincir halkaları kadar adımmesafede iyi bir araştırma gerektirir.
  4- çoban veya merkeple devearasındaki zincir gergin değil u harfi biçimindeyse çevrede bir yergömüsü vardır. Üzeri çakıl veya molozla kaplanmıştır.
  5- çobanın veya devenin üzerinde bazı işaretler bir rakam sistemini işaret ediyor olabilir.
  6-devenin hörgücü çok özentili yapılmışsa bu bir tümülüsü ifade ediyorolabilir. Burada küçük tümülüslerden bahsediyoruz. Hörgüç tekli ise tektümülüs vardır. İki tane ise iki tümülüs vardır. Bunlardan birisahtedir. Hörgücün yapısı küçük tümülüsün yapısı hakkında çok öenmlibilgiler içeriyor olabilir.
  7- devenin üzerinde yük varsa mutlaka defineye işarettir. Burada han çeşmepınar yol ayırımı vb. Şeyler aranmalısır.
  8- mağara içindeki deve figürü mağaradaki definenin varlığına işarettir

 19. Haç işareti geometrik ve dekoratif bir semboldür. Tıpkı davut yıldızının kökeninin eskiye dayanması gibi onun da hıristiyanlıktan önceye dayanıyor. Etnografik önemine bakıldığında çiziminin kolaylığı, geometrik uyum düşünülüyor. Daha eskiye gidildikçe de haç’ın ilkel formunun ankh olduğu yönünde yorumlar hiç de az değil.

  Daha sonra merkezde birleşen çizgilerin artması veya paralel çizgilerle çeşitli haç formları da oluşturulmuştur.
  Ardışık periyotlarla eklenen paralel çizgiler ise gamalı haç’ı oluşturmuş. Onun tarihi de haliyle nazi almanyasının çok daha öncesine dayanıyor.

  Batı’da daha yaygın olduğuna inanılsa da doğuda brahmanlar ve budistler tarafından ciddi anlam taşıyor. Bunlardan ilki alfabede ateş yakmak için kullanılan aleti temsil etmesi ile birlikte güç, yaşayan alev ve kutsal ateş gibi kavramları temsil etmede kullanılmasıdır.
  Ankh, swastika ya da diğer haç tipleri pompei mozaiklerinde, yunanistan’da koronya nişleri üzetinde, atina’da bulunan vazolarda, hisarlık kazısından çıkan kalıntılarda, luviler ve hititlerden kalan eserlerde, napoli’de bir kemer süslemesinde, bir kadın figürünün rahminde, afrika’da bir pagan mezarında, gazze’de, kıbrıs adasında kullanılmış çömlekler üzerinde, italo-grek vazolarda, likya madeni paralarında ve iskoçya’da taş işlemeler üzerinde kullanılmıştır.

  Bu kadar farklı coğrafyada iletişimin olmadığı dönemlerde (mö 1800-ms 400) yakın anlamlarda kullanılması doğrudan olmasa da toplumların birbiriyle etkileşimi ile açıklanabilir. Neden bu işaret ve türevlerinin seçildiği ise hâlâ bilinmiyor.

  Bir bitkinin farklı yerlerde ayrı ayrı evcilleştirilmesi nasıl farklı türer oluşturuyorsa ankh sembolünün farklı coğrafyalarda evrimi de benzer haç figürlerine sebep olmuş.

  Hıristiyanlıktan sonra ortaçağ’a kadar kilisenin otoritesi ile de işaretin taşıdığı güç anlamı biraz daha artmış.

  Hatta bir teoriye göre genetik hafızamıza güvenerek bu işareti ticari amaçla kullanarak güç, uzun ömür gibi anlamlar çağrıştırmaya çalışılmış.
  Ayrıca gamalı haç da arkaik dönemde tıpkı ankh işareti gibi sağlık, hayat anlamında kullanılmış.

 20. Durumu müzeye bilgi vermelisiniz. Bunların haricinde ki adam işaretleri gömü işaretleride girmektedir.Çizim veya kabartma olabilir. Çizimde çizgiler yön verebilmekte,kabartmada ise farklılık gösteren tarafı yön vermektedir.
  doğru yünlendirme

 21. Kaya bloklarında yapılmış kabartma adam sembolleri ise, kral veya lider mezarını (kaya mezarı) ifade edebilir, bazende tümülüs mezarıdır. Uygarlıklara ait olduğundan define işaretleri değildir. buna şahit oldum

 22. Mal Mezarı

  Mal mezarları sistematik olarak uygulanmış gömülerin son parçasıdır, en büyük yük buradadır. Mal mezarı arıyorsan değirmen olacak, değirmene gir değirmenci odasını bul, odada değirmencinin parası var onu al sonra harmana git. Harmandaki büyük salın altında 1 yük daha bulursun. Sonra değirmen suyu yolunu takip et yol üstünde parçalı 2 yük daha mal mevcut olup, buradan baktığında karşı yamaç tepede büyük bir mezar vardır. Burası mal mezarıdır. Mal toplamı 2 katırdır. Unutmayın mal mezarları her zaman zirve yerlerde olur.

 23. Çeşmeler

  Çerkez çeşmesi varsa bu çeşme örülü taşlarla kalın bir şekilde yapılmış olması lazım. Bu çeşmede birde çiçek işareti vardır. Bu işaretlerin içinde 2 put işareti daha vardır. Çeşmenin üstü yuvarlak tepe olup 12 arşın gerisine 9 teneke altın vardır. mal çeşme arkasındaki farklı bir işaret ile nişanlıdır. Malın üzeri komple parça taşlarla kapatılmıştır.

 24. AKREP
  Akrep yuvası olabilecek bir taş aranır, bu taşın altında gömü olabilir. Civarda yerin altında bir odacık ta olabilir. Akrebin veya kuyruğunun baktığı yönler özellikle dikkate alınmalıdır. Akrep, önemli eşkiya işaretlerindendir. Tehlike arz etmektedir. İşçiliği çok zor olan gömü işaretidir. Kayalarda araştırma yapmalısınız. Cihaz yardımı almanızı öneriyoruz.

  Akrep diğer anlamı: Çok zor ve meşakkatle alınabilecek bir emanettir. Bu tip yerler uzun çalışma gerektirir. Akrep aynı zamanda tehlike demektir. Bu tür defineler çoğu kez havuz altı, sulu kuyu ya da bir yer altı mahzeni içindedir. Değirmenlerin suyunun boşaldığı noktada akrep resmine rastlanır. Eğer akrep mağarada ise emanet mağaranın dip ve kuytu yerinde yapılmış bir dehliz içindedir ve dikkatle yaklaşmak gerekir.

 25. Aslan:

  Antik dönemlerden kalma saray veya benzeri seviyedeki harabelerin giriş ve yürüme bantlarında bazen açıkta veya toprak altında bir aslan heykelinin bulunması sık yaşanan olaylardandır. Şayet bunlardan bir tanesine rastlanırsa bilinmeli ki burası sarayın giriş yoludur. (Aslanlı yol) aynı zamanda bu tür bir heykel tek olmayacağı için aynı mekânda ve yolun sağlı sollu giriş noktasında bundan iki tane olacaktır.

 26. At veya Binilmiş At:

  Atın veya binicisinin baktığı yönde ata binmeye yarayan bir taş, bu taşın yanında da gömü olabilir.At başına çok dikkat edilmelidir.Atın başı toprağa bakıyorsa gömü; başının,ayaklarının,kuyruğunun,kulaklarının farklı olanı istikametinde çok yakında olabilmektedir. Fakat at veya üstündeki binici önlerine düz istikamete bakıyorlarsa gömü; yakında değil,baktıkları istikamettedir.Bu durumda istikametinde farklı bir işaret aramalısınız.Ata binmiş insan figürün
  elindeki eşya define için bir nişanedir dikkatlice
  incelenmesi gerekir.

 27. Ayak:

  Sağ ayak resmi ise ayak parmakları istikametinde sağ taraf araştırılır. Sol ayak resmi ise ayak parmakları istikametinde sol taraf araştırılır. Hem sağ hem sol ayak izi yan yana ise ayak izlerinin istikametinde bakılır, ileride farklılık gösteren yerler araştırılır. İddiaya göre tek ayak resmi varsa gömü yakında, iki ayak izi varsa gömü uzaktadır.

  Ayak İzi : Defineciliğin belki de en çok aranan ya da bilinen sembolüdür. Arazilerde bulunması bakımından bu işle uğraşan insanlar ömürlerinin büyük bir kısmını bu işaretin peşinde geçirirler dersek çok da yanlış olmayacaktır.
  Doğal erozyonlar, kar, yağmur ve değişik sebeplerle uzun geçen zamanların aşındırdığı kalkerli kayalarda görülen oyuklar, yine bu kesim tarafından yanlış bir biçimde ayak izi olarak algılanır.
  Resimde gördüğünüz ayak resimleri bir ayak için yapılmıştır. Bu işaret defineciler arasında “tek ayak” olarak bilinir. Büyük resimde dikkat edilirse bir tane ayak izi altta ve onun üstünde de yön göstericisi olan ok işareti mevcuttur. Biz define arayıcısı okuyucularımıza “işte işaret böyle olmalıdır” demek istiyoruz.
  Büyük işarette bulunması gerekli olan saklantı tam tamına 10 adım sonrasındadır.
  İkinci tek ayak ise parmaklarıyla birlikte belirgin olan bir işarettir ve onun emaneti de 11 adımdadır.

 28. Ayı:

  Gömü sembolü olabilir, bir ayağı eksik “topal ayı” olursa orada define olduğunu iddia eden defineciler ve siteleri çoktur. Biz site olarak bir insanın değerli eşyalarını, paralarını nereye gömebilir,saklayabilir mantığından yola çıkarak araştırmalar yaptık. Ayı işaretinin bulunduğu bölgelerde, muhakkak önü gizlenmiş şekilde bulunan in veya mağaralarla karşılaştık. Ayrıca bir bulgumuzda, ayı işaretinin baktığı yönde dere kenarında balık işareti ile karşılabilinir. Şelale arkasında oluşan ve dışarıdan görülmesi zor olan mağara oluşumlarınada çok dikkat edilmelidir.

The secret secret of a bad job is conscience