YARASA KOZASI

YARASA KOZASI
YARASA KOZASI

Son birkaç yıldır yarasa kozası konusu,

yarasaların popülerliği arttı sebebimi tabiki yarasa kozası. Böyle birşey varmı demeyin atı alan üsküdarı belki geçmiştir.Konuşalan rakamlar dolar üzerinden ve öncelikle define işlerinle ilgilenen arkadaşlar bu konuyu sağlam koşturuyorlar.Sebebi ise mağralarda olması.Bir çoğunuz yarasa dolu mağralara girmiştir ama konu bilinmediğinden görülsede ilgilenilmemiştir.
Resilerde gördüğünüz balon gibi olan maddeler yarasa kozasıdır.Ancak yerinden söküldüğünde hükmü bitmiştir diyorlar,eğer görürseniz yerinden oynatmayın.

yarasa yumurtası

Peki bu yarasa kozası nedir ne işe yarar:

derseniz duyduklarımız sağlıkta kullanıldığı ve içinde bir miktar kırmızı civa bulunduğu.Tabi bunlar bilimsel değil sadece piyasada konuşulanlar.
Şimdi bu esrarengiz yarasa ları tanıyalım.yarasa yumurtası ne işe yarar

Memeli hayvanlar içinde sâdece dişi yarasa erkeğinin spermini depolayıp gerektiğinde ve uygun gördüğü zaman kullanabilen tek memelidir. Birçok yarasa türü kış uykusuna yatmadan evvel sonbaharda çiftleşirler. Dişide ancak ilkbaharda üreme hücresi (yumurta) meydana gelir.

yarasa kozası nedir

Kış uykusu müddetince vücûdunda depoladığı spermle bunu döller. Hâmile dişiler doğum oluncaya kadar erkeklerden ayrı olarak doğum koğuşlarında tünerler. Doğum oluncaya kadar erkekler buraya uğramazlar. Yavrular, haziran ve temmuz aylarında doğarlar. Genelde dişi, bir yavru doğurur. Bilim adamları dişi yarasaların sperm depolama hâdisesini henüz çözememiştir. Bununla ilgili olarak yoğun araştırmalar devam etmektedir. Bunun çözümü sun’î tohumlamaya yardımcı olacaktır. Bu yolla saf irk hayvanların spermlerinin uzun müddet bozulmadan saklanması ve ithal edilmesi gerçekleşebilecektir.

Vücudunda sperm depolama özelliği bal arılarının kraliçesinde de mevcuttur. Zifaf uçuşunda kraliçe ile çiftleşen erkek, kraliçenin vücûduna ömrü boyunca depolayacağı milyonlarca sperm aktarır. Genelde memeli bir hayvanın ömrü, onun vücut ölçüsüyle ilgilidir. Bir tarla fâresi nâdiren bir yıldan fazla yaşar. Bir kedi 13 yaşında, köpek 14 yaşında, at 20 yaşında yaşlı sayılır. Ancak yarasaların birçoğu fâreden daha ufak olduğu halde 15 veya daha fazla yıl yaşayabilmektedir. Yarasaların memeleri ve döl yatakları çifttir. Bâzılarının dişileri hayz görür. Gebelik süresi 110 gün kadardır. Genellikle 1 veya 2 yavru doğururlar. Dişiler yavrularını büyüyünceye kadar kanatlarının altında taşırlar. Yarasada annelik şefkati yüksektir.

ayrıca  define tüm define işaretleri için tıklayınız

The secret secret of a bad job is conscience