YILAN İŞARETİNİN ANLAMI

YILAN İŞARETİNİN ANLAMI

Yılan deyince akla ilk gelen korku ve soğukluk bunun yanında ani ölüm,kıvrak,ince (dar geçişli)anlamlarıda var.Öncelikle yılan işaretin çok eski zamanlara dayandığını bilmek lazım.

Kimi kavim yılan nı koruyucu yaparken kimi kavimlerde şeytan ilan etmişler.Ancak önemli bir kısım koruyucu kabul etmişler.Yılan tavsirleri özellikle manstırlara kutsal yerlere yapılmış.

Bu kısaca demek oluyorki bu işareti gördüğümüzde saygı,korku,ve ölüm ilgili alan olduğu.Aşşağıda resimleri incelersek teorimzde haklı olduğumuzu gösteriyor.


Kabartma Yılan Mezar Taşında Değilse Kesin Hazinedir.

Ancak kabartmalarda kafa ölçümü yapılır.Açık yılanın malı özel hesaplama ile bulunur.Burada gördüğümüz yılan tırmanan yılan.Bununda boy ölçüsü gereklidir.Yürümekte olduğu istikamet emanet yönüdür.

Diğer yılanlar kayada veya toprakta olabilir.Bu ise sadece kaya içinde yada mağaraya konulan gömülerdir. Işaretlerde ve özellikle yılanlarda tam yer belirlemesi yapamayız.Bunun sebebi ise kesinlikle bilgiyi saklamak şeklinde algılanmamalıdır.

Yılan işaretlerinin o kadar çok geniş bir ifade yelpazesi vardır ki ezbere yapılacak her tarif okuyucuyu kesinlikle yanıltır. Tabi ki şöyle diyelim yılan korkunca kaçan ve sürünen bir hayvandır. Ayrıca yılan yuvası daima deliklerdir.Öyleyse şöyle size bir ipucu vereyim.

Yılanın ağzı açık gibi görünüyor. Emanetini arkasında ara.Birde iyi bak derim eğer kapalıysa ön istikametinde bir delik mutlaka bulunur.Yılan figürünü bir çok medeniyetler kullanmış.

Asıl urartulara aittir. Sonradan roma i̇sken-der bizans hatta son dönemde ermenilerde kullanmışlar.Oyma yılan bizans ve ermeni dönemlerinde daha fazla yaygındır.Fakat sonuç itibariyle b fark yoktur.Yılan işareti olan yerde kuru yada akan dere gözlenir.Yada patika yolları gösterir.

DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

One Comment on “YILAN İŞARETİNİN ANLAMI”

The secret secret of a bad job is conscience